Moc wrażeń i tłumy miłośników motoryzacji na VERVA Street Racing w Płocku!

Moc wrażeń i tłumy miłośników motoryzacji na VERVA Street Racing w Płocku!

Moc wrażeń i tysiące koni mechanicznych, mimo niesprzyjającej pogody, przyciągnęły do Płocka ponad 30 tysięcy miłośników motoryzacji. Tegoroczna ósma edycja VERVA Street Racing pokazała, że fani czterech kółek i dobrej zabawy są w całej Polsce.

VERVA Street Racing po raz pierwszy wyruszyła w trasę i w tym roku zawitała do Płocka, miasta, z którego wywodzi się PKN ORLEN. 32 tysiące fanów motosportu 14 października pojawiło się na Stadionie Wisły, ORLEN Arenie i otaczającym terenie, aby poczuć moc koni mechanicznych i podziwiać wyczyny najlepszych polskich i zagranicznych kierowców.
Dziesiątki tysięcy uczestników, miliony uśmiechów, podziw i zachwyt młodszych oraz starszych fanów motoryzacji – to wszystko świadczy o tym, że decyzja, aby VERVA Street Racing wyruszyła w trasę i odwiedziła Płock, była słuszna. Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować wspaniałe osiągnięcia motoryzacji oraz pokazać umiejętności i przybliżyć sukcesy naszych najlepszych kierowców tak licznej publiczności. – podsumował wydarzenie Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.
Tegoroczna VERVA Street Racing przyciągnęła całe rodziny, które mogły podziwiać emocjonujące pojedynki toczone na specjalnie zaadaptowanym torze w Płocku. W pierwszym starciu zmierzyły się najnowsze i zabytkowe Porsche 911. Następnie młodzi motocrossowcy z Akademii ORLEN Team musieli uznać wyższość świeżo upieczonego Mistrza Świata Juniorów Cross Country, Maćka Giemzy. Stary kultowy Maluch pokazał, że może się ścigać z supersamochodem Ferrari 458 Speciale, a siedemnastoletni drifter Adam Zalewski konkurować jak równy z równym z Kubą Przygońskim i jego ponad 1000-konną Toyotą GT86 zwaną Diabłem.
Między pojedynkami pokoleń uczestnicy mogli podziwiać precyzyjne ślizgi kilkunastu drifterów w samochodach osobowych i ciężarówkach, widowiskowy wyścig podrasowanych pojazdów serii Rallycross oraz paradę supercars. Kuba Przygoński, który kilka dni temu został wicemistrzem Pucharu Świata w Rajdach Terenowych, pokazał możliwości swojego Mini, którym będzie walczyć w nadchodzącym rajdzie Dakar. Paradę pojazdów najbardziej prestiżowych serii wyścigowych w Europie i na świecie – Le Mans i GT uzupełniania moc słynnych amerykańskich muscle cars. Miłośnicy dwóch kółek nie zawiedli się show stunterów oraz podniebnych akrobatów grupy FMX4Ever.
Już od godziny 13:00 miłośnicy motoryzacji mogli odwiedzić unikalne Pit Party, gdzie prezentowanych było ponad 350 pojazdów. W jednym miejscu można było podziwiać jednocześnie najdroższe, najszybsze i najnowocześniejsze supersamochody oraz terenówki, pojazdy wojskowe, zabytkowe perełki polskiej i światowej motoryzacji, m.in. FSO Warszawę i  Volvo 444  z 1954 roku, Chevroleta Impalę, Hondę NSX czy Mercedesa AMG SLS.
Organizatorzy zapewnili atrakcje także początkującym fanom motoryzacji. W strefie symulatorów mogli oni spróbować wirtualnej jazdy samochodem i motocyklem oraz doświadczyć kontrolowanego dachowania. Straż pożarna zaprezentowała najnowocześniejsze wozy bojowe, przeprowadziła pokaz ratownictwa i gaszenia pożarów. Wśród najmłodszych popularnością cieszyły się liczne trampoliny i dmuchańce oraz miasteczko drogowe, w którym mali kierowcy sprawdzali swoje umiejętności na mini ulicach z sygnalizacją i znakami drogowymi.
Zwieńczeniem wydarzenia był spektakularny pokaz fajerwerków, a pod nieobecność przeziębionej Dody, porywający koncert dała Sylwia Grzeszczak.
Wypowiedzi sportowców: Kuba Przygoński, Maria Andrejczyk i Piotr Małachowski
https://we.tl/vA8ctngCyY
Więcej informacji na:
Vervastreetracing.pl/
Facebook.com/vervastreetracing
Instagram.com/vervastreetracing/

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

2017_10_14_VSR_SA_NOWAK-002.JPG

grafika | 7,31 MB

Pobierz
2017_10_14_VSR_SA_NOWAK-019.JPG

grafika | 4,74 MB

Pobierz
2017_10_14_VSR_Niechwiadowicz_012.jpg

grafika | 5,62 MB

Pobierz
Tomek Gola-1507999218_GOL_0885.JPG

grafika | 1,28 MB

Pobierz
2017_10_14_VSR_Niechwiadowicz_021.jpg

grafika | 5,64 MB

Pobierz
Tomek Gola-1507997461_GOL_0761-01.jpeg

grafika | 486 KB

Pobierz
2017_10_14_VSR_SA_NOWAK-010.JPG

grafika | 3,07 MB

Pobierz
Tomek Gola-1507995954_GOL_0683-01.jpeg

grafika | 623 KB

Pobierz
Tomek Gola-1507991545_GOL_0390-01.jpeg

grafika | 426 KB

Pobierz
fireworkssmall.jpg

grafika | 1,83 MB

Pobierz
20171014 Moc wrażeń i tłumy miłośników motoryzacji na VERVA Street Racing.pdf

pdf | 591 KB

Pobierz
20171014 Moc wrażeń i tłumy miłośników motoryzacji na VERVA Street Racing.docx

docx | 421 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
VERVA Street Racing – wielki pojedynek MOTO Pokoleń już ten weekend w Płocku

temu

Już w najbliższą sobotę, 14 października odbędzie się wielkie święto motoryzacji – VERVA Street Racing. To prawie 300 pojazdów, pojedynki MOTO Pokoleń w strefie akcji oraz pokazy niezwykłych samochodów sportowych z różnych kategorii. Do tego miasteczko ruchu drogowego, s
Atrakcje dla całej rodziny podczas VERVA Street Racing

temu

Unikalne pojedynki MOTO Pokoleń, prawie 300 pojazdów w strefie Pit Party, strefa rodzinna z symulatorami i dmuchańcami oraz miasteczko ruchu drogowego – to wszystko czeka na uczestników ósmej edycji VERVA Street Racing. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się już 14 października w Płocku na stadionie Wisły.
Znamy szczegóły programu VERVA Street Racing!

temu

Prawie 300 pojazdów w strefie Pit Party, pojedynki MOTO Pokoleń w strefie akcji na torze stadionu Wisły oraz pokazy niezwykłych samochodów sportowych z różnych kategorii to najważniejsze atrakcje tegorocznej edycji VERVA Street Racing.. W jednym miejscu najdroższe,
Dakar i drift czyli Kuba Przygoński na VERVA Street Racing!

temu

Niespełna miesiąc dzieli nas od ósmej edycji VERVA Street Racing. Tegoroczne święto motoryzacji odbędzie się w Płocku, na stadionie Wisły i otaczającym go terenie. Jedną z głównych atrakcji imprezy będzie możliwość spotkania i obejrzenia w akcji zawodnika ORLEN Team, Kuby Przygońskiego oraz jego samochodów: driftingowej Toyoty GT86 oraz dakarowego Mini All4 Racing.