Rekordowa VERVA Street Racing – Narodowy Festiwal Motoryzacji za nami!

Rekordowa VERVA Street Racing – Narodowy Festiwal Motoryzacji za nami!

Opublikowany

Rekordowa liczba 110 tysięcy uczestników, ponad 250 tysięcy koni mechanicznych, 5 koncertów i miliony uśmiechów na godzinę to najlepsze podsumowanie Narodowego Festiwalu Motoryzacji, który 17 września odbył się w Warszawie.

Piękna pogoda zachęcała w weekend do wyjścia z domu - tym bardziej, że w sobotę w Warszawie czekały niezwykłe atrakcje motoryzacyjne. Największy w naszej części Europy piknik motoryzacyjny, którego gospodarzem był PKN Orlen, rozpoczął spektakularny drifting w wykonaniu Kuby Przygońskiego w Toyocie GT86 o mocy 1068 koni mechanicznych. Emocje rosły, a po ekscytujących występach Kuby przyszedł czas na drift wielkiej ciężarówki, zapierające dech w piersiach motocyklowe akrobacje i wyścig Rallycross. Popis swoich możliwości zaprezentował również znany w motoryzacyjnym świecie 12-letni drifter Jaś Borawski. Poruszenie wśród widzów wywołały też spektakularne pokazy policjantów z Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji.

W całej imprezie udział wzięły pojazdy, których sumaryczna moc wyniosła 250 tysięcy KM. Można powiedzieć, że ustanowiliśmy nowy polski rekord mocy na metr kwadratowy, bo z naszej wiedzy wynika, że dotychczas w historii imprez motoryzacyjnych w Polsce nie zgromadzono razem tak potężnych maszyn – mówi Rafał Pasieka, dyrektor wykonawczy ds. marketingu PKN Orlen.

Moc silników uzupełniła historia i piękno pojazdów. Podczas „Parady legend” przed wyraźnie oczarowanym tłumem dumnie przejechały ikony światowej motoryzacji. Wśród ponad 20 unikalnych aut nie zabrakło takich perełek jak zabytkowy Rolls Royce Silver Shadow, Aventador SV, Porsche RWB czy Toyota Supra z silnikiem 1200KM.

Entuzjastów najnowszych produkcji przyciągnęła wystawa „Samochody marzeń”. Tutaj zobaczyć i posłuchać można było jedne z najdroższych aut w świecie. Lśniące karoserie i charakterystyczne opływowe kształty prezentowały m.in. Ferrari Berlinetta, Mercedes SLS, Lamborghini Murcielago, czy McLaren 650S.

Wystawy czynne były przez cały dzień, a w sumie w 23 strefach podziwiać można było ponad 600 pojazdów – od polskich i europejskich klasyków, poprzez legendarne auta zza oceanu, na samochodach Jamesa Bonda kończąc.

Na VERVA Street Racing przyszły całe rodziny. Dla dzieci wyjątkową atrakcją była możliwość zobaczenia „na żywo” aut znanych dotychczas z bajek – m.in. Złomka czy furgonetkę ze Scooby Dooby Doo. Tradycyjnie olbrzymią popularnością cieszyły się liczne trampoliny i dmuchańce, w tym najbardziej popularny, wielki, dmuchany bolid Formuły 1.

W czasie trwania imprezy VERVA Street Racing prowadzona była sprzedaż cegiełek, z której całkowity dochód za pośrednictwem Fundacji ORLEN Dar Serca został przekazany na leczenie dzieci – ofiar wypadków drogowych – w Zakładzie Fizjoterapii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Osoby z charakterystycznymi puszkami były obecne w 14 strefach.
 
Warto było też na VERVA Street Racing zostać do wieczora. Na zakończenie organizatorzy przygotowali oszałamiający synchroniczny pokaz motocykli i samochodów, któremu towarzyszyła muzyka Fryderyka Chopina oraz pokazy świetlne.

Na tegorocznej VERVA Street Racing ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także koncerty polskich gwiazd, które po raz pierwszy towarzyszyły flagowej imprezie PKN Orlen. Na scenie wystąpili Kayah, Cleo, Afromental, Grzegorz Hyży oraz Margaret. Narodowy Festiwal Motoryzacji pożegnał widzów spektakularnym pokazem fajerwerków, który rozświetlił niebo nad PGE Narodowym.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

FMX.jpg

grafika | 3,01 MB

Pobierz
PHOTOACTION-FFN_6077.JPG

grafika | 477 KB

Pobierz
PHOTOACTION-dFFN_0005.JPG

grafika | 338 KB

Pobierz
KRYSTIAN_OLSZEWSKI-VERVA_KOLEJNA_PROBA_00004.JPG

grafika | 767 KB

Pobierz
VERVA_Street_Racing_Informacja_Prasowa_17092016.pdf

pdf | 112 KB

Pobierz
2016_09_17_VSR_SR_ANNA_LIMINOWICZ_IMGS0681.jpg

grafika | 815 KB

Pobierz
VERVA_Street_Racing_Informacja_Prasowa_17092016.doc

doc | 151 KB

Pobierz
VSR_2016_inf_pras_14.JPG

grafika | 465 KB

Pobierz
PHOTOACTION-FFN_4154.JPG

grafika | 704 KB

Pobierz
PHOTOACTION-FTN_7965.JPG

grafika | 762 KB

Pobierz
PHOTOACTION-FFN_5238.JPG

grafika | 749 KB

Pobierz
fPF4_0202.jpg

grafika | 302 KB

Pobierz
PHOTOACTION-FFN_4966.JPG

grafika | 748 KB

Pobierz